Välkommen att kontakta oss på Siljans Chark

Kontor och charkfabrik
Box 62, 792 21 Mora

Besöksadress:
Örjasvägen 17, Mora
Tel. 0250-59 21 00
E-post: info@siljanschark.se

Order
0250-59 21 00
order@siljanschark.se

Reklamation och förfrågningar
Tel. 0250-59 21 00 - mån-fre kl. 13.00-14.00
E-post: reklamation@siljanschark.se

Slakteri
Post- och besöksadress:
Ickholmen 14
795 95 Vikarbyn

Tel. 0248-231 24
E-post: ickholmen@siljanschark.se

Vi som jobbar här

Utesäljare

Torbjörn Ivares Restaurang, storhushåll och butik 
0250-59 21 17, 070-379 96 87
torbjorn.ivares@siljanschark.se

Christer Froms Utesäljare butik
070-229 08 49 
christer.froms@siljanschark.se

Benny Klint Utesäljare
0250-59 21 00, 070-884 37 50
benny.klint@siljanschark.se

Innesäljare

Lotta Boström Säljledare
0250-59 21 15
lotta.bostrom@siljanschark.se

Heidie Dahlström Innesäljare
0250-59 21 18
heidie.dahlstrom@siljanschark.se

Sten-Håkan Karlsson Innesäljare
0250-59 21 14
s-h.karlsson@siljanschark.se

Dan Larsson Innesäljare
0250-59 21 16, 070-600 63 77
dan.larsson@siljanschark.se

Marknad

Frank Eldin Marknadschef
0250-59 21 13, 070-515 92 27
frank.eldin@siljanschark.se

Carola Hedberg Marknadskoordinator
070-797 67 56
carola.hedberg@siljanschark.se

Sofia Jemthans Kommunikatör
070-546 25 19
sofia.jemthans@siljanschark.se

Kvalitet

Reklamation
0250-59 21 00
reklamation@siljanschark.se

Anna Främsth Kvalitets- och utvecklingschef
0250-59 21 00, 070-555 35 10
anna.framsth@siljanschark.se

Hanna Fridén Ansvarig kvalitetssystem
0250-59 21 29, 070-252 66 44
hanna.friden@siljanschark.se

 

Produktion

Ola Holmqvist Produktionschef
0250-59 21 23, 070-694 81 19
ola.holmqvist@siljanschark.se

Thomas Nord Samordnare Expedition
0250-59 21 00, 070-673 20 75
070-273 74 22 Frakter, Gods
thomas.nord@siljanschark.se

Darko Olbricht Underhåll
0250-59 21 00
darko.olbricht@siljanschark.se

 

Ekonomi

Lars Christenson Ekonomichef
0250-59 21 21
lars.christenson@siljanschark.se

Christina Andersson Administration
0250-59 21 22
christina.andersson@siljanschark.se

 

Slakteri

0248-231 24
ickholmen@siljanschark.se

Runar Gustafsson Slakterichef
070-200 01 98
runar.gustafsson@siljanschark.se

Louise Ryberg Djurinköpare
070-555 20 64
louise.ryberg@siljanschark.se

Pär Thyrén Djurinköpare
070-373 46 74
par.thyren@hkscan.com

 

Ledningsgrupp

Andreas Strandroth Vd
0250-59 21 12, 073-068 35 13
andreas.strandroth@siljanschark.se

Lars Christenson Ekonomi
0250-59 21 21
lars.christenson@siljanschark.se

Frank Eldin Sälj- och marknad
0250-59 21 13, 070-515 92 27
frank.eldin@siljanschark.se

Ola Holmqvist Produktion
0250-59 21 23, 070-694 81 19
ola.holmqvist@siljanschark.se

Anna Främsth Kvalitet
0250-592100, 070-5553510
anna.framsth@siljanschark.se

Runar Gustafsson Slakteri
0248-231 24, 070-200 01 98
runar.gustafsson@siljanschark.se

 

Styrelse

Jonas Esteén Ordförande
Jan Forsell Ledamot
Magnus Lidholm Ledamot
Göran Holm Ledamot
Charlotte Wiberg-Gudmunsson Ledamot

Heidie Dahlström Unionen, pers.repr.